Freelance tegnestue

CAD Partner er en teknisk tegnestue stiftet i marts 2002 med speciale indenfor Brand-orienteringsplaner og indretnings-/flugtvejsplaner samt teknisk dokumentation indenfor El-, vvs, ventilation og konstruktion.

CAD Partner henvender sig til virksomheder, rådgivere, arkitekter, forsikringsselskaber, hoved- og fagentreprenører, forsyningsselskaber

CAD Partner består af et dynamisk og fagligt dygtigt team af erfarne og veluddannede tegnere, med praktisk erfaring i AutoCad og Autodesk Revit.

CAD Partners ydelser tilbydes som udarbejdelse af specifikke Ad Hoc opgaver hos CAD Partner eller som freelance ydelse til eller i din virksomhed, i en aftalt kortere eller længere tidsperiode.

CAD Partner tilbyder f.eks. udarbejdelse af:

• Ingeniørtegninger (El, VVS, Ventilation mm.)
• Brand orienteringsplaner (O-planer) (ABA)
• Sprinklerplaner (AVS)
• Indretnings- og flugtvejsplaner.

• Varslings- og evakueringsplaner (AVA)
• Sikkerheds og Adgangsplaner (AIA og ADK)
• Beredskabs- og indsatsplaner

• Installations tegninger – situations- og plantegninger

• Systemtegninger og nøglediagrammer
• Projekterings- og arbejdstegninger

• Opmålings assistance
• Rentegning af projekterings skitser.

150
Beata Gluszkiewicz
Indehaver
beata@cadpartner.dk
Tlf. 28707187

23 års erfaring med El tekniske tegninger samt brand orienteringsplaner og flugtvejsplaner i AutoCad.
Henrik
Henrik Veje Jacobsen

Teknisk Designer/BIM Manager
Tlf. 61427187

Længere erfaring med Autocad samt Revit 2D/3D

100
Inge Nedergaard
Teknisk tegner
inge@cadpartner.dk
Tlf. 86293603

37 års erhvervs erfaring, 30 års erfaring med brand orienteringsplaner i AutoCad
066
Lene Kjerstein
Teknisk assistent
lene@cadpartner.dk
Tlf. 20788187

27 års erfaring med brand orienteringsplaner i AutoCad
2 års erfaring med ventilationstegning 2D
057
Dorte Dahlberg
Teknisk assistent
dorte@cadpartner.dk
Tlf. 22447187

29 års erfaring med installations- og konstruktions tegninger samt indretningsplaner 2D AutoCad
6 års erfaring med flugtvejsplaner og brand orienteringsplaner i AutoCad
Mette
Mette Vriborg Nielsen

Teknisk designer/BIM
Længere erfaring med Revit 2D/3D

536-Aliki

Aliki Zacharopoulou

Teknisk assistent
Mail: aliki@cadpartner.dk
Tlf.86293603

Erfaring med Autocad samt Revit 2D/3D

526-Lars

Lars Lund Gadmar

BIM Manager
Mail: lars@cadpartner.dk
Tlf. 61362887

Længere erfaring med Revit 2D/3D

515

Anna Louisa Bang Trudslev

Tegnestueleder
Mail: anna@cadpartner.dk
Tlf. 61437187

CAD Partner

CAD Partner